Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ALVES: ARTIK BARCELONA`LIYIM

2 posters
YazarMesaj
UnTouchAbles

UnTouchAbles

Erkek Mesaj Sayısı : 303

ALVES: ARTIK BARCELONA`LIYIM Empty
MesajKonu: ALVES: ARTIK BARCELONA`LIYIM   ALVES: ARTIK BARCELONA`LIYIM Icon_minitimeSalı Haz. 17, 2008 8:43 am

Madrid-
10 gün önce Avrupa medyasında bomba haber etkisi yaratan ancak resmi açıklama yapılmaması sonucu transferi kesinlik kazanmayan Sevilla'nın Brezilya'lı yıldızı Daniel Alves, iki kulübün de anlaştığını ve Barcelona'ya transferinin gerçekleşeceğini doğruladı.

Hayal kırıklığıyla dolu geride kalan sezonda Sevilla'da kaptanlık görevini üstlenen 25 yaşındaki futbolcunun bonservis bedeli için Barcelona'nın 38 Milyon Euro'luk yaptığı teklifin kabul edildiği iddia edilmişti.

Brezilya'lı Milli sağ bek oyuncusu ise, İspanya'nın yüksek tirajlı gazetelerinden Sport'a verdiği röportajda, "Evet, evet. Şükür ki doğru seçimi yaptım. Tüm tarafların transferden dolayı mutlu ve memnun olduğunu düşünüyorum, özellikle de ben. Büyük bir kulübe ve takıma transfer olma hayalim gerçekleşti ve bu yüzden son derece mutluyum. Hissettiklerimi kelimelere dökmek çok zor ancak Barcelona'ya geçmek aynı zamanda kişisel anlamda da kazanılmış bir zafer diyebiliriz. Bu transferle, tüm kariyerimdeki en önemli işe imza attım. Öncelikli amacım, bu kulübün tarihinde yer alabilmek için elimden geleni yapmak. Ben herhangi bir futbolcu olmak istemediği her zaman söylerim. Yer aldığım kulübe damgamı basmak için her zaman çok çalıştım ve bu Barca'da da aynı olacak" dedi.

Sevilla'yla 2012 yılına kadar sözleşmesi bulunan Alves, bu sezon 27 lig maçında 2678 dakika sahada kalmış ve 2 gol atıp 11 asist yaparken, 12 sarı kart 2 de kırmızı kart görmüştü.

2002 yılında ülkesinin takımlarından FC Bahia'dan Sevilla'ya transfer olan Brezilya'lı Milli futbolcu, 2003 Dünya Gençler şampiyonu olan Milli takımın formasını giymiş ve turnuvanın en iyi 3. futbolcusu seçilmişti.

2007 Copa America'da kupaya uzanan Brezilya Milli takımında da final maçında bir gol atıp 1 asist yapan Alves, geçtiğimiz sezon Sevilla'da 47 maçta görev alıp 5 gol atmıştı.

16 defa Brezilya Milli takım formasını giyen sağ kanat oyuncusunun yaz döneminde de adı Chelsea kulübüyle sıkça anılmış ancak 21.5 Milyon Pound'luk teklif İspanyol kulüp tarafından geri çevrilmişti.
özgün_10

özgün_10

Erkek Mesaj Sayısı : 240

MesajKonu: Geri: ALVES: ARTIK BARCELONA`LIYIM   ALVES: ARTIK BARCELONA`LIYIM Icon_minitimePaz Eyl. 07, 2008 10:19 pm

ya biz ne alvesler gördük ne sevillalar gördük Smile
UnTouchAbles

UnTouchAbles

Erkek Mesaj Sayısı : 303

MesajKonu: Geri: ALVES: ARTIK BARCELONA`LIYIM   ALVES: ARTIK BARCELONA`LIYIM Icon_minitimePerş. Ekim 02, 2008 1:13 pm

Onlarda sizi görüyorlar walla xD

ALVES: ARTIK BARCELONA`LIYIM
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-